Výstava pohlednic

Kdy naposled vám poštou přišla pohlednice? Myslím, že si nevzpomenete. :) Poštovní schránku ze zvyku kontroluji každý večer, když přicházím z práce. Než dorazí přivolaný výtah, přesvědčím se, že je zase prázdná. :( To mě přivedlo k přání, které jsem letos ve svém okolí intenzivně vysílal. Pošlete mi, prosím, pohlednici z cest, říkal jsem každému. Dnes vám tady mohu uspořádat malou výstavu. Odkud dorazily "pěkné pozdravy" do starého paneláku na pražské Pankráci?

Nejvtipnější vzkaz

Jeden z prvních pohledů ke mě doputoval ze Sixtinské kaple ve Vatikánu. Přátelé Nikol a Petr v měm nechali jeden z nejvtipnějších vzkazů: "Chraň tě ruka Páně při tvých aktivitách!"


Z největší dálky

Až ze slunné Floridy přišel obrázek od Honzy a Janiny. Městečko Naples jsem dosud neznal. Moc se líbí ta ukrytá výzva v jeho názvu.


Neskrývám své sympatie k USA. Potom, co jsem Ameriku procestoval křížem krážem (2000), jsem si ji prostě zamiloval. Na tomhle lístku mě navíc potěšila i poštovní známka – samozřejmě "Made in U.S.A.".


Nejzajímavější design

Od mamky, která byla na jaře v lázních, jsem dostal celou sérii hezkých pohlednic. Tahle se mi líbí nejvíc. Je originální. (Pohlednice má skutečně tvar Česka.)Z největší výšky

Robert, kolega z práce, si během turistické výpravy v Alpách také vzpomněl. Až ve výšce 2 999 metrů n. m. psal krátký vzkaz. (Tahle pohlednice dorazila s velkým zpožděním.) Podívejte se na impozantní skalní štíty Tre Cime di Lavaredo (Dolomity, Itálie). Je to krása!Letní klasika

Evina (moje sestra) a Honza zase zmapovali všechna místa, která navštívili o letní dovolené. Těšil jsem se na každý jejich avizovaný lístek. Myslím, že jsou ve správném pořadí:

Jižní Čechy

České a Saské Švýcarsko

Sunny Beach, Bulharsko

Tam, co je ten křížek...

Fascinují mě křížky na pohlednicích. Tam, jak je ten křížek, jsme byli ubytováni. Tam, co je křížek, jsem byl/a. V pozdravu z Lázní Velichovky mamka označila Masarykův dům, ve kterém se odehrává společenský život. No, není to senzační? :)


Pohlednice online

Líbí se mi služba Pohlednice online od České pošty. Jak funguje? Vyfoťte třeba mobilem vlastní originální fotku z cest a napište vzkaz. Pošta obrázek vytiskne, adresátovi doručí klasickou pohlednici. Nezáleží na tom, kde jste. Cena? 21–23 Kč za pohlednici (podle počtu předplacených pohlednic–voucherů).A víte co? Nechám vám tu svou adresu, kdybyste náhodou měli chuť napsat vzkaz. Ať budete kdekoliv – pohlednicí mi uděláte velkou radost. :) David Kaplan, Horáčkova 1214/23, 140 00 Praha 4

Komentáře