Pohled ze Zambie přináší radost a štěstí


Připadá vám ten titulek zvláštně neznělý, zprofanovaný, nebo naopak vnímáte jeho elementární energii? Ať tak či tak, je to myslím správně. Proč? O tom píšu uvnitř.


V sobotní poště mi zpravidla chodí významná pošta. Tu parádně vypracovaná faktura za podporu úklidu města, jindy zase úžasný přání, který jsem měl číst o den dříve, a při tom to ani trochu nevadilo. Dnes ráno jsem 2 vteřiny váhal, když spatřil v otevřené schránce (a v pološeru) položený tento poštovní lístekTeď vám ukážu přední stránku. Teprve po otočení mi došlo, že je to splněný slib. Pohlednici ze Zambie jsem očekával před rokem. Tehdy to nevyšlo. Takhle je náhradní a netuším, kdo je tajemný/a Dee B.....

Radost a štěstí má podobu hrocha. Není to náhoda. Hroch mě už jednou provázel životem. To jsem byl o 20 let mladší. Napíšu o tom příště.


Titulní fotografie je od Atlas Green z Unsplash


Aktualizace 24. 6. 2019

Tyhle apdejty mám moc rád. Většinou totiž příspěvek (dodatečně) zarámují... Schovávám si pohlednice od přátel. Před dvěma lety jsem z nich udělal malou výstavku na blogu. Ta se líbila, ale poslední dobou se s prosbou o pohled nepřipomínám...

Příběh pohlednice ze Zambie se začal psát začátkem roku 2018. Jela tam se svým partnerem na dovolenou Sabina. To je dcera mého bratránka. Jenže tehdy to s pohlednicí nevyšlo. Sabinu to mrzelo. Možná mi to prozradila, možná ne. Z téhle pohlednice pochopíte, jaký plán upředla.


Je jasné, že Sabča se domluvila s jedním z přátel Odjukwu. Když byl v Zambii, napsal a poslal náhradníka. Jenže to se stalo před 10 měsíci. Tady je chat s tím, kdo mi tu radost způsobil:

Díky Sabi a Emmanuel! :) 
Je to hezký. Moc milý. Děkuju vám, kteří trpělivě posíláte poštou obrázky z cest. Přišla mi dokonce od kolegy Milana z televize první online pohlednice. Vytištěnej pohled s textem v modré barvě psacím fontem. Jen to šlo internetem. 

Komentáře