Evina na koviďárně, já v telce a u našich dobrý

poutac ct24 a david

Co ke mě donesl uplynulý týden. Zajímavé okamžiky prostřednictvím obrázků vlastní výroby s komentářem.

(2. 11. 2020) 
Při ranním listování deníkem Metro jsem se rozesmál. Podívejte se taky na dnešní komiks.
Prosím vás... Pokud si stránku prohlížíte na monitoru, zvětšete si obrázek kliknutím. Na mobilu přibližte. *** Proč to tak zdůrazňuju? Tvořím komiks pomocí umělé inteligence. Z pořízených fotek nebo třeba podobných obrázků nechám spočítat obraz v mém oblíbeném uměleckém stylu. Takže toto je vlastně komiks v komiksu. Kreslený obrázek prohnaný dvakrát stylem Catcher. Jen nevím jestli se tomu ještě dá říkat umělecká licence nebo je to spíše jako už prasárna.

Komiks z novin Metro

Zdroj: stylizované repro foto z deníku Metro, 2. 11. 2020

Je to dokonalý, až na jednu rekvizitu. Od začátku chybí drobnost, na kterou se nás ráno co ráno ptal taťka. Shodli jsme se na tom při dnešním dopisování s Evinou. My jsme odcházeli do školy a on ležel v ložnici a z postele se nás dotazoval typickým sytým hlasem. A že toho vyjmenoval docela dost. Naštěstí jen v týdny, kdy měl odpolední. Takže dva týdny v měsíci. *** Mamka ty směny značila v měsíčním nástěnném kalendáři a já je četl: ORORÓR.

Mimochodem, je to kapesník, kdybyste nevěděli.

Evina v koviďárně, já v telce

Moje sestra je zdravotní sestra, to asi víte. Evina mi poslala fotky z dnešního dopoledne na covidové jednotce v nemocnici: "Jsme během okamžiku mokrý jak myši...", popisuje náročnou situaci zdravotníků a uzavírá: "Dnes první den, a hned exitus." 

Evina v praci

To musí být na palici v tom vydržet a ještě ke všemu pracovat. Vážím si tě, Evi, jak moc jsi statečná. U mě je to jinak. 

Každým průchodem recepcí zpravodajství České televize, mi skener oznámí na displeji tělesnou teplotu, zeleně zasvítí a řekne WELCOME. Je fajn, že mám neustálou kontrolu. *** Vracím se tam (většinou) docela rád. Díky lidem ve zpravodajství. Za poslední půlrok se mi počet přátel v telce zvýšil na trojnásobek. To je dobré znamení. A potom: Víme přece, že po každé bouři jednou vysvitne slunce. 

logo ct svitici

Skener tělesné teploty, jeden z prvních v České televizi. Fotka pořízena na hlavní recepci ČT 18. 9. 2020.


Výlet do Kralup nad Vltavou ve státní svátek byl fajn. Toho křiváka, co mám na sobě, jsem tam pořídil na inzerát z fejsbůkového Marketplace. Kralupy? Super tip na výlet, to je přece jasný. *** Jezdím po vedlejších cestách, pomalu a užívám si jízdu. Jedna zatáčka, druhá zatáčka... Mám rád toho dědka, SLK 230 kompresor. Minulej týden jsem mu dopřál jsem úplně novou, čerstvou a silnou autobaterii.

david kralupy

Den po úplňku. Sedím na na lavičce před domem. To je lavička, na kterou se dívám z terasy Webevize. Když jsem fotku cvaknul, přilítnul námět na tohle vydání komiksu.

po uplnku

Okamžiky s Janou, Australankou, mi tradičně rozsvítí víkendová odpoledne. Je to samá práce, samá práce, milá Berto. Jenže příjemná. Focení pro blog, plánování a strategie. Probrali jsme založení FB stránky pro blog www.australanka.cz a taky se diskutovali nad edičním plánem pro rok 2021. Moc se těším na aktuálně chystaný článek o zlobivém papouškovi.

david jana

(pokračování příště)


Bonus

Zjistil jsem, že stylizovaný obrázek komiksu nemusí být pro každého čitelný. Takže seznam nezbytných položek, které procházejí inventurou před odchodem z domu, vypadá takto:1997: Klíče, peněženka
2020: Klíče, peněženka, mobil, rouška

2022: 
  • klíče, peněženka, mobil, rouška
  • plazma řezák na vetřelce
  • relikvie proti démonům
  • pila na zombíky

Komentáře

  1. "Já usmívat, když číst toto zpravodajství." - africké lidové přísloví

    OdpovědětVymazat
  2. Webenaut mít radost v srdci, když čtenář usmívat!

    OdpovědětVymazat

Okomentovat