Na skok do Las Vegas, před tím ale do Sydney, to jsou vánoce 2020
Jsem vyloženě besídkový typ. Miluju hlavně ty vánoční. Legendární BesíDKy jsem připravoval s Petrem Brzokoupilem ještě v Ústí nad Orlicí, někdy v letech 2004 až 2009. Letos je to jiné a nové, a tak se Vánoce Webevize odehrály v počtu 2 lidí a 2 píšících medvídků Koala.

Bohatý program vánoční besídky Webevize zahrnoval projekci interního videa. Než si ho pustíte, bude třeba přidat pár indícií. Host besídky, autorka úspěšného blogu Australanka.cz popularizujícího Austrálii, nápovědu nepotřebovala. Známe se totiž téměř dvacet let. A není náhodou, že byla hostem Webevize právě ona...


Kvantovým skokem jsme v USA v Las Vegas. Je horké prosincové odpoledne roku 2000, procházím po Las Vegas Blvr a sleduju, kde asi se loni na Silvestra konal ten úžasný koncert Barbry Streisand. Ten, který vyšel na 2CD právě pro vánoční trh roku 2000. 

Chodil jsem koncert poslouchat v Kansas City do velmi příjemného knihkupectví Barnes & Noble, takže jsem ho znal zpaměti. Nejvíc jsem si tehdy oblíbil pasáž, kdy se odpočítavají poslední vteřiny roku 1999, Barbra pak představila celý tým a zazpívala si první duet nového tisíciletí s 14 tisíci hosty koncertu Timeless. Vypůjčil jsem si ho do scénáře besídky i tentokrát.


Z Ameriky jsem si to dvoj nebo přesněji troj-cédéčko přivezl a letos jsem na Amazonu pořídil DVD s televizním záznamem ve formátu 4:3, pěkně postaru. 

Dívám se dnes na něj a žasnu, jak byl tehdy svět jiný, přestože nám přišel naprosto šílený. Proto říkám, že dnes se věci dějí, tak jak mají. Za dvacet let se s nostalgií zahledíme ve vzpomínkách do dnešních dní.

Reprodukce fotky z Las Vegas dne 2. 12.  2000. Na snímku mi je 26 let.


Krásné vzpomínky na tříměsíční cestu po USA. To je Kansas City, foceno z Hotelu, kde jsem si vydělal pár stovek dolarů na vánoční dárky. Tam někde je knihkupectví Barnes & Noble.


Teď už je vše připravené, abyste si mohli přehrát jedenáctiminutové interní video Webevize. 


S Australankou jsme si pochopitelně na nečisto připili do nového roku. Tedy společně s úžasnou Barbrou Streisand. Záměrně jsem ukázku ještě prodloužil o první duet nového tisíciletí...

Chcete znát celý program vánoční besídky Webevize? 
Tady je tajný odkaz

Dárky a přání od Paul a TashaVy ještě neznáte Paula a Tashu? To jsou dva kamarádi, medvídkové Koala, kterým důvěrně říkám "čumfrdlíci" a kteří mají na blogu Australanka.cz svou vlastní hezkou rubriku DID YOU KNOW. Máme se rádi, fotíme se, pracujeme společně a na besídce mě dojali. Předali mi vánoční dárek. Moc děkuju.


Australanka aranžuje další z fotografií Čumfrdlíků. Jestlipak ji použije na blogu?Přečtěte si plné znění Výroční zpráva Webevize za rok 2010
Foto: archiv Davida Kaplana

Komentáře