Retro snímky ze sídliště PankrácTohle je pro mě velký poklad. Už je jasné, kolik českých filmů se sedmdesátých a osmdesátých letech točilo právě v místě Webevize.

Retro fotky, vzpomínkové fotografie – to je pro mě teleport do minulosti. Jako malý kluk jsem běhal na podobném sídlišti o 165 kilometrů východněji: v Ústí nad Orlicí. Stejné materiály, stejné lampy pouličního osvětlení, stejné mozaiky...Předchozí snímek je před domem Webevize, Horáčkova 1214/23. Na betonkách rád sedávám, když chci dýchat venkovní vzduch.

Kdykoliv se podívám na další fotku, vybaví se mi – nevím proč – televizní seriál My všichni školou povinní. Podle znalce a velkého fanouška Prahy 4 je fotka ze sídliště Pankrác II., mezi Kotorskou ulicí a Na Pankráci. Vpravo je dnes malý Globus. Roh ulic Hvězdova a Na Pankráci. 

Skvělá fotografie.Na ukázku přibližné porovnání místa tehdy a nyní.Vypadá to na fotoreprodukci obalu z jakési knihy. Skvělé.


Autory snímků prosím, ozvěte se na david@webevize.cz 
Zdroj: Facebook, e-mail.

Komentáře

  1. Díky moc za fotky...vrátilo mě to na chvíli do dětství.

    OdpovědětVymazat
  2. Děkuji za komentář. Je to nostalie, rozumím vám. :) Procházím si české filmy: v sedmdesátých a osmdesátých letech se na Horáčkově/Pujmanové točilo kde co. Filmy, TV inscenace. Snad to jednou zpracuju a zveřejním na blogu. Hezký den, David z Webevize

    OdpovědětVymazat

Okomentovat